Mydlové vločky na pranie bez vône

€6,40 €12,10 €21,70 €35,30 €81,60 od €6,40 €2,56 / 100 g €2,42 / 100 g €2,17 / 100 g €1,77 / 100 g €1,63 / 100 g
Skladom Vypredané Skladom Skladom Na objednávku Zvoľte variant
Váha
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
23.4.2024 - 23.4.2024 23.4.2024 29.4.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia

100% kokosové mydlové vločky na pranie sú vynikajúcou ekologickou alternatívou klasických pracích prostriedkov. Sú plne biologicky odbúrateľné. Majú jednoduché a úsporné dávkovanie.

Ručná výroba.

Detailné informácie

Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Tovar odosielame najneskôr nasledujúci pracovný deň v recyklovaných obaloch

Podrobný popis

100% kokosové mydlové vločky na pranie sú vynikajúcou ekologickou alternatívou klasických pracích prostriedkov. Sú plne biologicky odbúrateľné. Majú jednoduché a úsporné dávkovanie. Ručná výroba.

Varianta bez vône je vhodná aj pre osoby citlivé na rôzne esenciálne oleje alebo parfémy. 

Čím sa naše pracie vločky líšia od iných mydiel na pranie?

  • Naše vločky sú zo 100% kokosového oleja. To znamená, že majú výnimočnú praciu schopnosť. Mydlo z kokosového oleja ako jediné pení aj vo veľmi tvrdej vode - v morskej vode! (Alternatívou je iba neekologické palmojadrové mydlo alebo mydlo z oleja babassu)
  • Naše vločky obsahujú glycerín. Ten vzniká ako vedľajší produkt pri zmydelnení a my ho z mydla na rozdiel od veľkovýroby neodstraňujeme. Glycerín je mimo iného výborné rozpúšťadlo a zlepšuje tak praciu schopnosť nášho mydla.
  • Naše vločky obsahujú citrát sodný, ktorý je účinný zmäkčovač vody. Viaže na seba ióny vápnika a horčíka a umožňuje nášmu mydlu lepšie prať v tvrdej vode!

 

Použitie: 

Nasypte mydlové vločky priamo do bubna práčky.

Podľa stupňa znečistenia a tvrdosti vody dajte

  • 1-2 PL (15-30g) vločiek na 4-5kg bielizne. 

Na škvrny a dezinfekciu odporúčame pridať 1PL (15g) Perloša len k svetlému prádlu a v prípade tvrdej vody 1KL (5g) Perloša i k farebnému a tmavému prádlu. Do pláchania pridajte 1KL Citroša namiesto aviváže. Vhodné na farebnú aj bielu bielizeň. Teploty prania: 40-90 °C.

 

TIP: Pretože klasické mydlo na pranie potrebuje viac mechanického pohybu než je v bežných práčkach, odporúčame silne znečistenú bielizeň, goliere a rukávy košieľ jemne predprať ručne a až potom dať do práčky.

Upozornenie: Mydlo má zásadité pH a preto nie je vhodné na pranie vlny a hodvábu!

Mydlové vločky môžete použiť aj napríklad na umývanie podláh (i drevených) - 2PL mydlových vločiek rozpustíme v 5l horúcej vody (možno aj v studenej ale to trvá dlhšie)

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
KH Avatar autora | 12.3.2024
Používam dlhodobo pre moje deti, ktoré majú sklon k ekzému a super funguje :-)

Alchymistky sú česko-slovenská značka netoxickej, ekologickej a prírodnej kozmetiky a čistiacich a pracích prostriedkov. Kombinujú najnovšie vedecké poznatky s láskou k prírode, aby tvorili nielen prírodné a ekologické výrobky, ale aby boli tiež funkčné. V ich portfóliu plne premietajú non toxic filozofiu. Formulujú a vyrábajú ako jediný česko-slovenského výrobca dve čisté línie a to produkty pre čistú domácnosť a pranie a produkty osobnej starostlivosti. Pri výrobe sú prísnejšie než určuje legislatíva a preto v ich produktoch nikdy nenájdete syntentické zložky, ale ani prírodné zložky, ktoré môžu byť potenciálne nebezpečné, alebo kontaminované ľudskou činnosťou. Vďaka ich vzdelaniu a znalostiam sú schopné zložku preskúmať z pohľadu jej pôvodu, spôsobu výroby (alebo extrakcia a pod), a možného (aj keď zatiaľ nepreskúmaného) efektu na zdravie, vrátane ich vzájomných kombinácií.