Perkarbonát sodný - Perloš Alchymistky

€4,49 €5,30 €10,99 od €4,49 €0,90 / 100 g €5,30 / 1 kg €4,40 / 1 kg
Vypredané Vypredané Vypredané Zvoľte variant
Váha
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Perkarbonát sodný - PERLOŠ

Mimoriadne účinný multifunkčný ekologický prostriedok na čistenie a dezinfekciu domácnosti, ktorý efektívne bieli a dezinfikuje bez použitia škodlivých chemikálií.

Ideálny pre domácnosti hľadajúce bezpečné a účinné riešenie na pranie, čistenie a odstraňovanie škvŕn.

Vhodný na odstránenie škvŕn a znovunavrátenie belosti  bielizni.

Detailné informácie

Podrobný popis

Perkarbonát sodný (Peruhličitan sodný) má mnoho využitia v domácnosti. Ide o biely kryštalický prášok, zlúčeninu uhličitanu sodného a peroxidu vodíka. Je to ekologický prostriedok, pri aktivácii teplotu vodou sa rozkladá na sódu a peroxid, ktorý spôsobuje bielenie. Neobsahuje chlór ani iné optické rozjasňovače a je biologicky odbúrateľný.

 

Ako používať Perloša:

  • V práčke na dezinfekciu a odstránenie škvŕn: Do prania doporučujeme pridať 1PL (15g) Perloša len k svetlému prádlu a v prípade tvrdej vody 1KL (5g) Perloša i k farebnému a tmavému prádlu. 
  • Účinné odstránenie škvŕn:  Perkarbonát sodný nasypeme priamo na mokré škvrny a necháme pôsobiť niekoľko hodín alebo cez noc. Potom vyperieme najlepšie v citrónových mydlových vločkách. 
  • Na dezinfekciu povrchov: Rozpustíme 1-2 PL Perloša v 1 l horúcej vody.
  • Čistenie sifónov a dezinfekcia toalety: Rozpustíme 2-3 PL Perloša v 1 l horúcej vody a nalejeme do toalety alebo do sifónu a necháme hodinu až dve pôsobiť.
  • Pripálený hrniec: Naplňte hrniec vodou tak do polovičky a pridajte 2 PL Perloša. Nechajte prevrieť až do odstránenia pripáleniny.
  • Čistenie zájdených detských fliaš vrchnákov, cumlov, slamiek či termosiek :Do misky s horúcou vodou pridáte 1PL Perloša a ponoríte do neho všetky ťažko vyčistiteľné a zájdené časti.

Dizajn bez názvu (99)

Pre koho je Perloš určený: Perkarbonát sodný je ideálny pre každého, kto hľadá ekologické riešenia v domácnosti. Je vhodný pre rodiny s deťmi, majiteľov domácich zvierat, ako aj pre tých, ktorí chcú mať svoj domov čistý a bezpečný bez použitia toxických chemikálií.

 

Balenie:

500g varianta je v papierovej znovuplniteľnej tube s praktickým otvorom.
1000g v papierovom obale
2500g v papierovom obale

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Alchymistky sú česko-slovenská značka netoxickej, ekologickej a prírodnej kozmetiky a čistiacich a pracích prostriedkov. Kombinujú najnovšie vedecké poznatky s láskou k prírode, aby tvorili nielen prírodné a ekologické výrobky, ale aby boli tiež funkčné. V ich portfóliu plne premietajú non toxic filozofiu. Formulujú a vyrábajú ako jediný česko-slovenského výrobca dve čisté línie a to produkty pre čistú domácnosť a pranie a produkty osobnej starostlivosti. Pri výrobe sú prísnejšie než určuje legislatíva a preto v ich produktoch nikdy nenájdete syntentické zložky, ale ani prírodné zložky, ktoré môžu byť potenciálne nebezpečné, alebo kontaminované ľudskou činnosťou. Vďaka ich vzdelaniu a znalostiam sú schopné zložku preskúmať z pohľadu jej pôvodu, spôsobu výroby (alebo extrakcia a pod), a možného (aj keď zatiaľ nepreskúmaného) efektu na zdravie, vrátane ich vzájomných kombinácií.