Perkarbonát sodný

€5,40 €0,54 / 100 g
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Perkarbonát Sodný je mimoriadne účinný multifunkčný ekologický prostriedok na čistenie a dezinfekciu domácnosti, ktorý efektívne bieli a dezinfikuje bez použitia škodlivých chemikálií.

  • ideálny pre domácnosti hľadajúce bezpečné a účinné riešenie na pranie, čistenie a odstraňovanie škvŕn
  • vhodný na odstránenie škvŕn a znovunavrátenie belosti  bielizni
  • perfektné riešenie pre ekologickú domácnosť

Detailné informácie

Podrobný popis

Perkarbonát sodný (Peruhličitan sodný) má mnoho využitia v domácnosti. Ide o biely kryštalický prášok, zlúčeninu uhličitanu sodného a peroxidu vodíka. Je to ekologický prostriedok, pri aktivácii teplotu vodou sa rozkladá na sódu a peroxid, ktorý spôsobuje bielenie. Neobsahuje chlór ani iné optické rozjasňovače a je biologicky odbúrateľný.

 

Ako používať Perkarbonát sodný 

  • V práčke na dezinfekciu a odstránenie škvŕn: Do prania doporučujeme pridať 1PL (15g) Perkarbonátu len k svetlému prádlu a v prípade tvrdej vody 1KL (5g) perkarbonátu i k farebnému a tmavému prádlu. 
  • Účinné odstránenie škvŕn:  Perkarbonát sodný nasypeme priamo na mokré škvrny a necháme pôsobiť niekoľko hodín alebo cez noc. Potom vyperieme najlepšie v citrónových mydlových vločkách. 
  • Na dezinfekciu povrchov: Rozpustíme 1-2 PL perkarbonátu v 1 l horúcej vody.
  • Čistenie sifónov a dezinfekcia toalety: Rozpustíme 2-3 PL perkarbonátu v 1 l horúcej vody a nalejeme do toalety alebo do sifónu a necháme hodinu až dve pôsobiť.
  • Pripálený hrniec: Naplňte hrniec vodou tak do polovičky a pridajte 2 PL perkarbonátu. Nechajte prevrieť až do odstránenia pripáleniny.
  • Čistenie zájdených detských fliaš vrchnákov, cumlov, slamiek či termosiek :Do misky s horúcou vodou pridáte 1PL perkarbonátua ponoríte do neho všetky ťažko vyčistiteľné a zájdené časti.

Dizajn bez názvu (99)

Pre koho je Perkarbonát sodný určený: 
Ideálne pre každého, kto hľadá ekologické riešenia v domácnosti. Je vhodný pre rodiny s deťmi, majiteľov domácich zvierat, ako aj pre tých, ktorí chcú mať svoj domov čistý a bezpečný bez použitia toxických chemikálií.

Balenie: 1000g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: